Nápad na Hopky přišel jedno nedělní odpoledne, kdy jsem projížděl Facebook. Příspěvek jednoho známého mě ale uhranul. Byly to ponožky, které imitovaly sandále. Bylo to prostě něco! Nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že i takové ponožky by bylo možné vyrobit.

Od té doby mi začala v hlavě šrotovat myšlenka na ponožky, které by byli jiné. Byly by hravé, veselé, srandovní. Lidi by je nosili, aby pobavili nejenom sebe, ale také ostatní.

Nápad mě nepustil a já jsem se postupně začal zajímat o výrobu ponožek, zkoumal kvalitu a složení. Pomocníkem byl internet, díky kterému jsem se dostal k několika domácím výrobcům. Zjistil jsem, jak jsou ponožky tradičním českým produktem. Jak dokonce české pletací stroje byly vyváženy do celého světa a jak vyráběly miliony párů ponožek pro Američany, Japonce, Australany a další.

Ponožky pro radost

Jedna věc je kvalita, druhou je potom motiv. Většina ponožek plní pouze jednu funkci. Slouží jako funkční článek mezi nohou a obuví. A to mi přišlo jako málo. Sám jsem nosil pouze klasické bílé nebo černé ponožky. Prostě nuda. Těch barevných jsem měl minimum.

Řekl jsem si proto, že ponožky by měly mít i jinou funkci. Být módním doplňkem, který zaujme a upoutá. A hlavně – rozesměje a člověku prostě zlepší náladu. Jasně, nebyl jsem první, kdo tak uvažoval. Nevymyslel jsem nic převratného. Zjistil jsem, že podobná myšlenka je už dávno uvedena v život.

Ale přesto jsem se do toho pustil. Začal přemýšlet nad celým konceptem. Názvem, vzory, balením, výrobou i webem. Miluju, když můžu něco vymýšlet. Něco od úplného začátku a uvést to potom v život.

Představujeme Hopky ponožky

Po více jak roce, méně i více intenzivní práce, přemýšlení a špekulování je to ready. Představuji vám Hopky, ponožky pro radost.

Věřím tomu, že pokud se něco dělá pořádně a s dobrou myšlenkou, vždycky se to chytí. Cílem nikdy nesmí být peníze nebo zisk, ale užitek pro zákazníky, pro lidi. Ti, pokud jsou spokojení, to vždycky vrátí. Ať už doporučením, reklamou, nebo opakovaným nákupem. Prostě dělat věci poctivě, kvalitně, nešidit zákazníka a naopak mu přinášet větší užitek a překvapovat ho.

To je také náš cíl. A takové budou Hopky ponožky.

Za Hopky, Pavel